עיצוב אתרים: טיפים לבחירת תמונות לאתר שלך

אנשים קונים עם העיניים ומסר חזותי נקלט פי 80 מהר יותר ממסר מילולי ולכן לנראות האתר שלכם יש השפעה רבה גם על זכירות המותג ועל היקף המכירות. הנה כמה טיפים לעיצוב אתרים ממירים המצליחים להעמיק את המודעות למותג באמצעות מסרים חזותיים.

בחרו בתמונות שיעמיקו את המסר המילולי

אנשים הם יצורים חברתיים הקולטים באופן אינטואיטיבי מסרים המתכתבים עם ערכים חברתיים כמו אומץ, אמון, ערבות הדדית, עזרה, חמלה, נדיבות, ידידות, הזדהות, וכולי. מסרים ההולמים עם עולם הערכים שלהם "מרחיבים את ליבם" ומעלים את רמת הקשב ולכן מומלץ מאוד לבחור בתמונות המתכתבות עם ערכים אלו, תמונות אלו יכילו בדרך כלל ידיים ועיניים. מבטים, לחיצות יד, מגע מרפרף ועוד. את התמונות הללו תוכלו ליצור בעצמכם או לחילופין לרכוש או להוריד ממאגרי תמונות ברשת.

אתרים חינמיים לתמונות

כיום כל עסק המעוניין לשווק את עצמו ולהעמיק את המסרים המילוליים והחזותיים שלו יוכל להיעזר במאגרי תמונות ללא תשלום, מאגרים אלו זמינים ברשת ומציעים לפעמים בתמורה לציון שם יוצר התוכן מבחר עשיר של תמונות בכל תחום, נושא או עניין. גם כאן הביטויים שתקלידו בשורת החיפוש הם אלו שייקבעו את מידת ההתאמה של התמונות לצרכים שלכם. נסו לחפש תמונות המתארות רגשות: עצבות, שמחה, סקרנות, ילדותיות, אהבה, שנאה, כעס וכאב, נסו לחפש תמונות לפי צבע, נושא וכמובן תמונות לפי ערך חברתי.

באילו אתרים מומלץ לחפש?

אתרי התמונות בנויים באופן זהה ומציעים צילומים, וקטורים ואייקונים לשימוש חופשי. בכל האתרים מותקן סרגל חיפוש ותוסף סינון המקל על התהליך ומקצר את משך זמן השימוש. האתרים ידידותיים מאוד למשתמש וכל חברת עיצוב אתרים נעזרת בהם על מנת להעשיר את האתרים של לקוחותיה.

הנה כמה אתרים מובילים ומעניינים בתחום:

Freepik – אתר נגיש ונח המציע עשרות אלפי תמונות, וקטורים וסמלילים בכל נושא שתבחרו. מומלץ להוריד את התמונות על ידי לחיצה על המקש הימני בעכבר ושמירתן בתיקיית ההורדות במחשב או בטלפון הנייד.

Pixabay- אתר המציע מאגר תמונות מתוך הרשתות החברתיות ותמונות מקוריות של צלמים מכל רחבי העולם. באתר ניתן למצוא וקטורים וסמלילים לשימוש חופשי. בדרך כלל מומלץ לשתף תמונות בתוספת ציון שם יוצר התוכן וקישור לאתר.

Unsplashאם לא מצאתם את מבוקשכם במאגרי הfreepik ו pixabay נסו את unsplash אתר המציע תמונות מקצועיות עם דגש על האיכות הגבוהה של התמונות שנוצרו בידי יוצרים מכל העולם.

Gratisphotographyאתר מקסים, נח לשימוש המתאפיין בתמונות חינמיות "שלא נראות כמו תמונות ממאגר תמונות" בנוסף ישנו קישור בראשית העמוד לחודש חינם במאגר התמונות בתשלום של shutterstock.

morguefileבאתר זה תוכלו למצוא תמונות פשוטות יחסית שצולמו בטלפונים חכמים על ידי צלמים חובבים. אלו לא תמונות אופייניות למאגרים ולכן דווקא שם ניתן למצוא תוצרים מקוריים. החיפוש נעשה באמצעות תגיות ואם לא מצאתם את מה שחיפשתם תמיד תוכלו לפתוח בקשה חדשה לתמונה בהתאם לצורך.