מה הפלטפורמה המומלצת לחנות אינטרנטית? השוואה בין בניית אתרים בוורדפרס, וויקס או שופיפי

בעלי עסקים המעוניינים להקים חנות רשתית מתלבטים בין שלוש פלטפורמות מרכזיות: וורדפרס, וויקס ושופיפי, אפשרויות אלו הן הרווחות ביותר ולא בכדי, הן לא דורשות "הבנה במחשבים" או בכתיבת קוד, הן מהירות והן עונות על רוב התנאים לחנות אינטרנטית ממירה ואיכותית. מה ההבדל בין האפשרויות השונות? ולמי הן מתאימות? ההשוואה כאן לפניכם.

ההבדלים העיקריים בין וורדפרס, וויקס ושופיפי

כדי להסביר את ההבדלים בין המערכות השונות חשוב להבין את השוני בין מערכת פתוחה למערכת סגורה. מערכת פתוחה מבוססות על קוד פתוח, במקרה זה בעלי האתר רוכשים דומיין (כתובת קבועה לאתר) וקובעים את אחסון האתר. במערכת קוד פתוח בעל האתר זוכה לשליטה מלאה בתכנים ובנראות האתר, יכול להחליף תבניות עיצוב, לבנות תבניות משל עצמו והוא לא כבול לתנאים של תשלום חודשי. ג'ומלה וורדפרס הן מערכות המבוססות על קוד פתוח.

מערכות סגורות

מערכת סגורה היא פלטפורמה מן המוכן המציעה בניה פשוטה יחסית של אתרים על ידי בחירה וגרירה. בסיס המערכת שייך לחברה מסחרית, שבמקרים מסוימים (כמו בוויקס) תציג פרסומות בחלק העליון והתחתון של בעל האתר. בעלי האתרים אינם נדרשים לרכוש כתובת עצמאית לאתר והם לא שולטים בספק האחסון. אם המערכת אינה מתאימה לעברית ומאוחסנת בשרתים הנמצאים מעבר לים (כמו בשופיפי) המשתמשים עלולים לחוות האטה ופגיעה בחוויית המשתמש. יחד עם זאת למערכת זו יתרונות רבים כאשר מעוניינים לבנות חנויות מהירות בהשקעה קטנה הכוללת תשלום מנוי חודשי.

כיצד לבחור את המערכת שעליה תתבסס החנות או האתר שלך?

שופיפי מתאימה לעסקים המעוניינים להקים חנות אינטרנטית במהירות, היא מציעה כמה מאות של תבניות מוכנות בהתאמה לסוג העסק ולחוויית המשתמש שהוא רוצה להעניק לגולש שלו. לשופיפי אין מה להציע לעסקים המעוניינים באתרי תדמית או באתרי תיקי עבודות (פורטפוליו)

בניית אתרים בוויקס

בשונה משופיפי וויקס היא מערכת שעשויה להתאים לעסקים המעוניינים באתרי תדמית או אתרי פורטפוליו, היא גמישה, נגישה ומאפשרת לבחור בין תבניות רבות את התבנית המתאימה ביותר לעסק. יחד עם זאת יש לזכור, שהאתר בוויקס שייך לוויקס ולא לבעל העסק, הוא אינו יכול לבחור בכל הרחבה והוא נדרש לתשלום חודשי להחזקת האתר. מתי מומלץ לשקול את וויקס? כאשר מדובר על אתרים יחסית גנריים, וכאשר אין כל חשיבות להיעדר של פרסומות, שעלולות לפגוע בחוויית המשתמש.

בניית אתרים בוורדפס

בשונה משתי המערכות הקודמות, וורדפרס מציעה את האפשרות החופשית ביותר לשליטה באתר. ניתן לבחור בין אלפי תבניות את התבנית המדויקת לעסק, ולקבל תמיכה בעוד עשרות פורומים במרשתת. תוסף ה Wocommerce יתאים לחנויות אינטרנטיות ותוסף ה Elemenetor יאפשר לעצב את האתר בקלות וביד חופשית ולהתאים אותו באופן מדויק לצרכי העסק. אתרי וורדפרס מתאימים לכל סוגי העסקים, בפלטפורמה ניתן לעבור בין תבניות בחופשיות, להחליף את ספק האחסון ולשלוט בכל פרט באתר ללא פרסומות וללא דמי מנוי חודשיים. כיום ניתן לשכור את שירותיה של חברת בניית אתרים בוורדפרס אשר תבצע עבורכם את אפיון, עיצוב ומיתוג האתר.