פיתוח אתרי אינטרנט – כיצד לאפיין ובמה כדאי להשקיע

כיצד לאפיין אתרי אינטרנט?

אפיון האתר הוא הבסיס העומד מאחורי מלאכת הפיתוח. והוא כולל את נראות האתר, הסמלילים, הגוונים, המבנה החזותי, התוספים שיותקנו בו על מנת לשפר את חווית הגלישה והדפים שירכיבו אותו. ישנם אתרי אינטרנט הבנויים מדף אחד או ממספר מצומצם של דפים (נקראים גם "מיני סייט") ותפקידם ברורהם נועדו לתת מידע תמציתי ומהודק סביב נושא מסוים כמו השקת מוצר או אירוע. אתרי מיני סייט אינם מחליפים את האתר הראשי של העסק

האתר השיווקי והתדמיתי

אתר האינטרנט של החברה הוא למעשה "קבלת הפנים" בעולם הדיגיטלי לכל מי שמתעניין בשירותי ומוצרי העסק. באתר זה הגולשים למדים אודות הפעילות העסקית, האנשים העומדים מאחורי העשייה, המוצרים והשירותים שהעסק מוכר ודרכי התקשורת ליצירת קשר. את האתר הראשי של העסק ירכיבו מספר דפים בסיסיים.

דף אודות

מטרת עמוד האודות היא להציג את בעל העסק, ההיסטוריה ותחומי הפעילות של העסק. ובשונה מקורות חיים או ביוגרפיה עמוד האודות מכוון לתת תשובה לשתי שאלות: מי העסק או בעל העסק והאם יש לו את הניסיון הדרוש לתת מענה לצרכים של הקהל שלו. בעמוד האודות ניתן ומומלץ להרחיב על הניסיון, האני מאמין, הערכים והחזון העומד מאחורי העסקכי אחרי הכל העסק פועל בתוך "עולם" שאליו הקהל רוצה להשתייך או לפעול באמצעות פניה לעסק.

דף פרסומים

כתבו עליכם בעיתון, בפורטל או מגזין אינטרנטי? ראיינו אתכם לתוכנית טלוויזיה או תכנית אינטרנטית? זה המקום להציג כל מידע שייסע לגולשים להכיר אתכם יותר. הוסיפו קישורים לראיונות, אתרים, תסכיתים, כתבות ומאמרים המאזכרים אתכם או שנטלתם בהם חלק.

דף שירותים או דף מוצרים

דף השירותים או המוצרים הוא למעשה "החנות" שלכם. בין אם יש לכם חיבור למערכת סליקה ובין אם לא. בדף זה עונים על שאלה אחת: מה יש לכם להציע? לדוגמה: מעצבי פנים יוכלו לציין כמה עולה לשכור יום ליווי לרכישת ריהוט ואביזרי נוי לבית, מה העלות של שעת ייעוץ או בנק של שעות ייעוץ, האם הם מציעים שירותיי "און ליין", ביצוע הדמיות או ליווי למציאת נכס לרכישה. זה הזמן להיות יצירתיים ולחשוב איך ניתן לתרום באופן מעשי ונקודתי לקהל שלכם.

דף המלצות

אחד הדפים החשובים באתר ולא בכדי כיוון שתפקידו המרכזי הוא לחזק את הבחירה בכם ולמזער את תופעת הדיסוננס לאחר רכישה (תופעה בה ממשיכים לבדוק מותגים אחרים כדי לשלול את הבחירה בכם). זהו למעשה הדף המקביל לקירות חדרי ההמתנה בקליניקות או משרדים רשמיים, כאן ניתן להעלות את מכתבי התודה הסרוקים שקיבלתם לאורך השנים, כך שקהל הלקוחות העתידי שלכם יוכל להתרשם מהעשייה שלכם ולקבל ביטחון בבחירתו.

במה חשוב להשקיע בעת פיתוח אתרי אינטרנט?

בנוסף, חשוב להשקיע בסרטוני וידאו, המציגים אתכם בממד נוסף, התאמות למכשירים ניידים וטאבלטים על מנת ליצור חווית גלישה מהנה וכמובן בתוכן וכתיבה שיווקית קולחת, שתסייע לקהל שלכם להבין יותר ולקבל את ההחלטה הנכונה.