בניית אתר וורדפרס – דגשים לבחירת תבנית

תבנית העיצוב היא הבסיס לבניית אתר וורדפרס בין אם היא מובנית ובין אם היא נעשתה באמצעות פיתוח. תבנית העיצוב משפיעה על נראות האתר וחווית הגולש ותפקידה לתת מענה מיטבי לדרישות העסקיות, לאפשר ביצוע שינויים והתאמות ולהתעדכן בגרסה האחרונה ביותר של וורדפרס. מהי תבנית עיצוב? וכיצד לבחור בתבנית הנכונה, שתהלום את הייחודיות של העסק? התשובות כאן במאמר.

מהי תבנית עיצוב לוורדפרס?

פלטפורמת ניהול התוכן של וורדפרס רווחת עד מאוד ומאפשרת לכל מי שחפץ בכך להקים אתר אינטרנט בכוחות עצמו בין אם על בסיס מובנית מראש ובין אם על בסיס תבנית בפיתוח עצמי (על ידי קוד). חיפוש קצר בגוגל אחר "תבניות חינמיות לוורדפרס" יניב מעל ל 420 מיליון תוצאות ואנשים רבים מקימים אתרים ללא השקעה כספית, אך ישנם מקרים בהם תבנית חינמית אינה מתאימה ומומלץ להשקיע בתבנית בגרסת הפרמיום ואם זאת לא נמצאה מבין המבחר הרחב מומלץ לפנות לחברה שתחום התמחותה הוא בניית אתר וורדפרס כדי שתעצב עבורכם תבנית מתאימה.

כיצד לבחור בתבנית העיצוב הנכונה?

תבנית העיצוב הנכונה תענה על ארבעה תנאים מרכזיים:

  1. אפשרות לבצע התאמות סגנוניות לאתרבין אם מדובר על התקנת תוספים, המאפשרים לקדם את האתר במנועי החיפוש ובין אם מדובר על אפשרות גמישה לשינוי העיצוב הבסיסי כמו הוספת מצגת, שינוי אופן התצוגה של הפוסטים, אפשרות לתוסף חנות באתר, באנרים וכדומה. ניתן למצוא תבניות ללא עלות המציעות אפשרויות אלו, אך בתבניות המוצעות בגרסאות הפרמיום קיים יתרון נוסףאפשרות לתצוגה מקדימה המקלה על תהליך העיצוב וההתאמה של התבנית לצרכים.
  2. תמיכה טכניתרוב התבניות נוצרו עבור השפות הלטיניות ולכן מומלץ לבחור בתבנית בגרסת פרמיום המוצעת יחד עם שירותי תמיכה טכנית זמינה לסיוע בגישור על פערי הידע, התאמה לשימוש בשפה העברית, התקנה של תוספים, הפעלת עדכונים אוטומטיים, הדרכה על העבודה עם לוח הבקרה, הדרכה לבחירת ספק אחסון וכדומה.
  3. התאמה לתוסף האלמנטורתוסף האלמנטור נרכש בנפרד מהתבנית (אך גם ברכישת האלמנטור נפתחות אפשרויות נוספות לשימוש בתבניות שמגיעות יחד עם גרסת הפרו) האלמנטור הוא אחד מהתוספים מהמומלצים ביותר להתקנה ולו רק בשל העובדה שבאמצעותו תהליך הקמת האתר נעשה אינטואיטיבי ופשוט. ברגע שמבינים את דרך העבודה עם האלמנטור, ניתן למעשה לבנות כל אתר. רצוי לבחור בתבנית, שניתן להתקין עליה תוסף זה.
  4. רספונסיביתתאימות למספר מכשירים (מחשבים ניידים, נייחים, סמרטפונים, טאבלטים)- מעל ל 80% מהגולשים באתר שלכם יגלשו אליו דרך הסמארטפון, כדי להבטיח להם חווית שימוש מהירה מומלץ לבחור בתבנית רספונסיבית. כיצד תוכלו לבדוק שכך הדבר? בהגדרות התבנית ובגלישה אל התבנית דרך הסמארטפון האישי.

במקרים בהם לא מצאתם את התבנית שעונה על הדרישות העסקיות, או שהמגוון הרחב מבלבל ניתן להיוועץ עם חברה מקצועית לעיצוב אתרים, שתוכל לסייע לכם בבחינת הפתרון הנכון והמשתלם ביותר עבורכם.