בניית אתרים בוורדפרס – 5 פעולות שיזניקו את הקידום האורגני

בעולם יש מעל מיליארד אתרי אינטרנט, רבים מהם מתחרים על המקום הראשון במנועי החיפוש באמצעות קידום אורגני, כמה מאות או אלפים מהם מתחרים על הקטגוריה העסקית שלכם, כיצד תוכלו לקדם את האתר באופן אורגני בחוכמה? הנה חמש פעולות שכדאי להכיר.

הגדרת תוספי ה SEO yoast ו– all in one

תוספי all in one ו yoast תורמים לקידום האתר באופן אורגני במנועי החיפוש. על מנת להפיק את המיטב משני תוספים אלו יש לשים לב שהכותרת והתיאור בכל עמוד וקטגוריה מוגדרים כהלכה ובהתאם למטרה. שימו לב שכאשר תהליך זה לא נעשה הכותרת נותרת עם הערך "ארכיון"- שזו ברירת המחדל של מערכת וורדפרס.

הסרת תוספות שונות (פלאגינים) שאינן נמצאות בשימוש

אולי הסיבה העיקרית לכך שמערכת ניהול התוכן של וורדפרס כה פופולארית היא בזכות האפשרות להרחיב את יכולות האתר הבסיסי באמצעות פלאגינים (תוספות וממשקים שונים) ישנן תוספות הניתנות להתקנה בתשלום וישנן תוספות הניתנות להתקנה ללא עלות. באינדקס של וורדפרס ניתן להתעדכן בחידושים השונים ולבחור את הפלאגינים המתאימים לאתר, יחד עם זאת קלות ההתקנה (על בסיס לוח הבקרה) והמבחר הרחב מביאים רבים להתקין תוספות רבות שחלקן עלול להעמיס על המערכת, להאט את האתר ולפגוע ביעילות של תוספים אחרים. כדאי ואף רצוי להתקין תוספות שתורמות לקידום האתר במנועי החיפוש, מגינות על האתר מפני תגובות ספאם, מאפשרות ליצור טפסים בתוך האתר ומקצרות את זמן הטעינה באתר ומומלץ לוותר על תוספות שמחליפות פעולות שניתן לבצע באופן עצמאי (גם אם זה דורש קצת יותר זמן)

שימוש נכון בתגיות

הסברה ששימוש בתגיות רבות ככל האפשר תורמת לקידום האתר לא בהכרח נכונה. תגיות רבות, בעיקר אלו הזהות או קרובות מאוד במשמעותן עלולות להעמיס על המערכת ואף ליצור רושם של "תוכן דליל". בחירה איכותית של תגיות תבוא לידי ביטוי בהתייחסות לאירוע מרכזי הקשור לתוכן (למשל: קורונה), שם של אדם (לדוגמה: ישראל ישראלי), ואזכור הנושא המרכזי בו עוסק התוכן (למשל: ירושות) ככלל, מומלץ לתייג מספר מצומצם של תגיות.

התאמת התוכן הנכון לעמודים ולפוסטים

אתרי הוורדפרס בנויים מעמודים הכוללים תוכן קבוע – עמוד הבית, אודות, תיאור השירותים, יצירת קשר ודפים אינטרנטיים המיועדים לפוסטים – כמו מאמרים לבלוג, מרכזי מידע וכדומה. כך גם נכון הדבר לגבי עמודי החנות, אשר מגיעים יחד עם תוסף ייעודי למטרה זו. בעוד שהעמודים הקבועים מוצגים בפני עצמם, עמודי הפוסטים ועמודי החנות משויכים לקטגוריה ומוצגים אחד אחרי השני. הבנת ההבדל בין הסוגים השונים של הדפים באתר תורמת להגדרה נכונה יותר, שתבוא לידי ביטוי בקידומו במנועי החיפוש ובחוויית המשתמש.

אבטחה

לא ניתן לסיים מאמר על בניית אתרים בוורדפרס ללא התייחסות לסוגייה האקוטית ביותראבטחה. וורדפרס היא מערכת ניהולהתוכן הפופולארית בעולם, כאשר 30% מהאתרים עובדים על בסיס מערכת זו (עלפי ויקיפדיה). על מנת לכתוב קוד למערכת לא נדרש כל רישיון מיוחד ולכן כל האקר יכול להיכנס למערכת ולחבל בה. שמירה על רמה נאותה של אבטחה תבוא לידי ביטוי בעדכון גרסאות האתר, שימוש בתוספים, שנבדקה מהימנותם ואשר נמצאו כמועילים לאתר ביניהם תוסף האבטחה wordfence וביצוע גיבויים יזומים של בסיס הנתונים מעבר לגיבויים השוטפים הנעשים על ידי חברת האחסון של האתר.