למה וורדפרס ולא וויקס? / בניית אתר וורדפרס

אחת מהשאלות המרכזיות שעולות בקרב בעלי עסקים המעוניינים להקים אתר בפלטפורמה חינמית ומובילה מדוע ישנה העדפה להקים אתר על בסיס וורדפרס לעומת אתר על בסיס וויקס, ובכן, כדי לענות על שאלה זו נתייחס למרכיבי עיצוב אתר בוורדפרס לעומת וויקס, ולעלויות.

עיצוב האתר

עיצוב איכותי לאתר ממחיש את המיתוג העסקי הן בשפה העיצובית הנבחרת (גופנים, גוונים, מרווחים ותכנון) והן ביכולות ובחווית השימוש, שהאתר מגלם. בעוד בוויקס ניתן לבחור מבין 200 יישומים לשדרוג חווית הגלישה באתר כמו טפסים מובנים ליצירת קשר, יישומי גלריה, רשימות דיוור וכיוצא בזה, בוורדפרס האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות וכוללות כמעט 50,000 תוספים ללא כל עלות בספריית תוספים מובנית ובנוסף לכך מאות תוספים נוספים בתשלום נגיש כמו למשל תוסף האלמנטור, שהוא שם דבר בתחום עיצוב אתרים בוורדפרס, המאפשר לעצב אתר מהבסיס וליצור חווית משתמש דינאמית, מתקדמת וחדשנית. (עיצוב בלוגים, תמונות, בחירת גוונים, גופנים, סרגלי ניווט ועוד.

האלמנטור עצמו כולל יותר מ100 תבניות מוכנות ו 300 בלוקים מוכנים, המאפשרים ליצור אתר ייחודי עם אפשרות עריכה, בה כל שינוי המבוצע באתר מופיע ישירות על המסך, אפשרויות של גרירה ושחרור של ישויות בתוך דף העיצוב ללא כל צורך בכתיבת קוד תוך הלימה לשימוש באתר גם דרך מסך המובייל. לכן, לפחות בהיבט העיצוב אין ספק שוורדפרס מתעלה על וויקס ונותנת מענה למנעד רחב של שימושים עסקיים.

ומה בנוגע לעלויות?

עלות הקמת אתר אינטרנט היא שיקול משמעותי בעת בחירת הפלטפורמה, ישנם בעלי עסקים המעדיפים לבנות אתר בהירות על פלטפורמה קיימת ולהקריב שיטח מסוים מהאתר לטובת פרסומות וישנם בעלי עסקים המעוניינים לשמור את האתר נקי מפרסומותלפניכם ההשוואה בין וורדפרס לוויקס

  • עלות ההקמהוורדפס: ניתן להקים אתר ללא עלות ולהתייעץ לשם כך במגוון פורומים במרשתת, אין צורך בידע מוקדם, אך איסוף הידע הדרוש לגיבוש ההחלטה אורך זמן . לחילופין להסתייע בשירותיה של חברה לבניית אתרים, המציעה שירותי עיצוב אתר וורדפרס ובכך להתאים את האתר באופן המדויק ביותר לצרכים העסקיים.

וויקסחינם, על בסיס פלטפורמה קיימת ויכולת לבחור ממגוון רחב של תבניות מוכנות בתכנית הבסיסית. ניתן יהיה לרכוש תוכנית בתשלום כדי להתקין תוספים והרחבות ולהסיר את מודעות הפרסומת מהאתר

  • אחסוןוורדפרס: לצורך האחסון יש להתקשר עם חברה המציעה שירותים בתחום, ניתן להתקשר עם חברה המציעה שירותי אחסון בישראל.
    וויקס אחסון האתר נמצא בחו"ל, ניתן לרכוש אחסון בחבילת הרחבה של וויקס, בהתאם לרוחב הפס הרצוי.
  • שימוש בדומיין ייחודיהדומיין הוא סימן הזיהוי של העסק, מהווה מרכיב משמעותי בבידול העסקי ובתהליך המיתוג שלו. באתרי וורדפרס ניתן לרכוש דומיין מכל חברה המציעה דומיינים ברשת, עלות הדומיין היא זניחה יחסית, אך היא מבטיחה לרוכש בלעדיות. לעומת זאת בוויקס הדומיין אינו ניתן לבחירה או לרכישה מגורם חיצוני, דומיין האתר מכיל את האותיות WIX בתוכו.