כיצד לפתח את עיצוב אתר הוורדפרס שלך? / עיצוב אתר וורדפרס

וורדפרס היא פלטפורמת עיצוב ובניית האתרים המועדפת על משתמשים רבים ולא בכדיהיא קלה, אינטואיטיבית, ומספקת אינספור אפשרויות לפיתוח האתר ולהתאמתו באופן מיטבי לצרכי הלקוחות. לפניכם רשימה של ארבעה כלים לפיתוח עיצוב אתר וורדפרס מקצועי ומעוצב.

תבנית לעיצוב גופן

היא פלטפורמה אינטרנטית המאפשרת לפתח גופנים על בסיס אייקונים באופן מקוון, הפלטפורמה מאפשרת להעלות אייקונים מתוך המחשב או להיעזר בספריית האייקונים, המקוונת. באמצעות הפלטפורמה ניתן לעצב לוגו מקצועי, להקטין, להגדיל או לשנות צבע באייקון וליצור סדרות של אייקונים לשיפור חווית המשתמש ולשמירה על שפה עיצובית אחידה לאתר.

Icemoonעיצוב גופנים ואייקונים

פלטפורמה אינטרנטית המציעה בנק של אלפי וקטורים, המאפשרים ליצור גופן מעוצב לבידול עסקי, ומשמש כסימן ההיכר של הפירמה באתר, בפרסומים ובמדיות השונות. את הפונטים ניתן לייצא למספר פורמטים ולשמור בקוד. השימוש בפלטפורמה מצריך רישיון וניתן לבחור מבין שלוש חבילות שימוש.

שתי הפלטפורמות מתאימות לשימוש שוטף של מעצבים גרפיים, מעצבי אתרים, בוני אתרים, מפתחי חווית משתמש.

אלמנטור פרו

אחד התוספים המומלצים ביותר לעיצוב אתרי וורדפרס המציעה, בגרסת הבסיס, 29 אלמנטים עיצוביים ובגרסת הפרמיום מאות אלמנטים עיצוביים. הוספת וודג'טים כמו ווקומרס, מדיה חברתית, יצירת פוסטים ועיצוב דפים בשיטת "גרור ושחרר". בכרסת הפרמיום ניתן להעמיק את עיצוב האתר על ידי בניית תבניות ייעודיות בהתאמה לצרכי העסק, שינוי כותרות, הוספת CSS (גיליונות סגנון מדורגים) נקודה חמה לתמונות, הקצאת מקום לתוכן ייחודי, יצירת כותרות מונפשות, מותאמים מלוח הבקרה של האלמנטור, שמירת תבניות וגרירתה המלאה בכל עיצוב של דף לאתר כולל בניית תבניות בסגנון מגזין.

היתרון: קיצור משמעותי בזמן פיתוח האתר, שמירה על אחידות, יצירת "נוסחה שעובדת" תוך גמישות כמעט מוחלטת ביצירת העיצוב הסופי.

הוספת אנימציות לאתר בעת הגלילה

הוספת אנימציות מהרשת לאתר באמצעות קוד המוטמע בדף הפיתוח מאפשרת לשדרג באופן משמעותי את עיצוב האתר ובכלל את חווית המשתמש. את האנימציות ניתן להוסיף לכותרות ולגוף הטקסט (בהתאם להגדרה בבסיס הנתונים) ואך לקבוע השהייה ולתזמן אלמנטים. כמובן, שניתן אף להוסיף אנימציות מובנות, המעוצבות בשפת המותג, ולשדרג באופן משמעותי את הנראות המקצועית של האתר. קישור לספרייה מחכה לכם כאן

ספריית תמונות באיכות גבוהה ללא זכויות יוצרים

מסר חזותי לוכד את תשומת הלב במהירות ומסייע בניווט העין של הגולש למקום המתאים באתר. תמונות איכותיות, שמוצבות במיקום ובעיתוי המדויק מחדדות את המסר של האתר ומשדרגות את חווית השימוש בו. ברשת קיימים מספר מאגרים, המאפשרים לבצע שימוש בתמונות ללא זכויות יוצרים וללא מגבלות אותן ניתן להעתיק, להפיץ ולשנות או בתמונות עם מספר הגבלות מזעריות כמו ציון שם היוצר או הוצאת קישור לאתר שלו (לא משהו, שעולה כסף) הנה כמה טיפים לחיפוש מועיל:

  • היו ברורים – "ארנב ורוד", מטבעות כסף", "מחשבון פיננסי" צירופי לשון מניבים תוצאות חיפוש מהירות ומדויקות יותרשחוסכות לכם זמן.
  • הקציבו זמן קל להתפתות ולבהות בצילומים המרהיבים, הקציבו זמן ואתרו מתוך המאגר 6-8 תמונות, שיתאימו לנושא.
  • הקטינו את התמונה באמצעות פלטפורמות להקטנת תמונות ברשת וחסכו בנפח האחסון ובזמן הטעינה של האתר.

לנוחיותכם, הנה מספר קישורים לספריות רשת של תמונות ללא זכויות יוצרים או תמונות עם הגבלות מזעריות.

Pixabay

Reshot

Unsplash

Flickr

picjumbo